Tüp Bebekte Başarılı Olmak Neye Bağlıdır?

Tüp bebek başarı oranları ile ilgili sitelerde yazılan başarı oranları anne adaylarının hamile kalma oranlarına göre yazılmaktadır. Fakat tahmin edilebilir ki; hamile kalmak ve canlı doğum yapmak aynı anlama gelmemektedir. Lefkoşa Tüp Bebek merkezi olarak tüp bebek tedavisinde hedef hamileliği gerçekleştirmek değildir.

Dr. Mehmet Emin Kaptan ve ekibinin tüp bebek tedavisinde esas hedefi sağlıklı bir bebeği onu canı gönülden bekleyen ailesine kavuşturmaktır.

Tüp Bebek Başarı Oranlarının Değişkenliği

Doğal yolla çocuk sahibi olamayan çiftler, çocuk sahibi olabilmek için yardımcı üreme yöntemlerinden destek alırlar.

Tüp Bebekte Başarı Oranı Yaş Faktörüne Göre Değişkenlik Göstermektedir.

Yapılan araştırmalara göre 30 yaşın altındaki bireylerin tüp bebekte başarı oranı %60, 35-39 yaş aralılığı bireylerin başarı oranları %40, 40’lı yaşlarda ise başarı oranları %15 civarlarındadır. 4 defa tüp bebek tedavisi uygulanan çiftlerde ise bu başarı oranları %90’ın üzerine çıkmaktadır.

Embriyonun Genetik Yapısının Bozulması

Embriyonun genetik yapısı tüp bebek tedavisinde önemli bir faktördür. Embriyonun genetik yapısının sağlıklı olması gebelik şansını arttırırken sağlıklı olmaması embriyonun rahme yerleşmesini olumsuz yönde etkiler. Ayni zamanda embriyonun genetik yapısının sağlıklı olması gebe kalındığı zaman ise bebeğin sağlığını göstermektedir. Özellikle 40’lı yaşlarındaki kadınlarda embriyolara yapılan genetik tanını tüp bebek başarısı ve gebelik oranlarının artmasını sağlar.

Erkeğin Hiç Sperminin Olmaması Durumu (azospermi)

Tüp bebek tedavisinde spermin kalitesi bir diğer önemli faktördür. Erkeğin menisinde hiç sperm olmaması durumunda (azospermi) mikroenjeksiyon işleminde kullanılacak olan spermin testislerden alınması sayesinde erkek kısırlık sorununu ortadan kaldırmaktadır.

Laboratuar Koşullarının Önemi

Tüp bebek başarı oranlarında merkezlerin Laboratuar koşulları hamileliğin ilerlemesinde etki gösteren en önemli faktörlerden biridir. Tercih edilen tüm kliniklerin tüp bebek için muhakkak bir hamilelik oranı mevcuttur. Ancak kısırlık nedeni kolay ve hemen aşılabilecek hastaları tedavi için kabul eden bir merkez ile güç tedavileri başarmış bir merkezin başarı oranları aynı olmamaktadır. Her anne ve baba adayı için tüp bebek tedavisinde belirli bir şans oranı mevcuttur. Fakat hamilelik ihtimalini yakalamak adına tedaviyi birkaç kere denemekte her zaman yarar olacaktır. Yukarıda sayılanların yanında birçok faktör tüp bebek tedavisinde hamileliğin oluşmasını engelleyebilir. Lefkoşa Tüp Bebek Merkezi olarak tüp bebek yönteminde başarı oranını arttırmak için ilk hedefimiz anne ve baba adayının koşullarını en iyi duruma getirmektir.

2 yorum

 • Jeannine

  Good day

  Be Buzz Free! The Original Mosquito Trap.

  60% OFF for the next 24 Hours ONLY + FREE Worldwide Shipping
  ✔️LED Bionic Wave Technology
  ✔️Eco-Friendly
  ✔️15 Day Money-Back Guarantee

  Shop Now: mosquitotrap.online

  Many Thanks,

  Kıbrıs Tüp Bebek – Lefkoşa Tüp Bebek Merkezi – Kıbrıs Tüp Bebek – Lefkoşa Tüp Bebek Merkezinde IVF Tedavisinde Güven ve Başarı

  13 Ağustos 2020 | Reply

 • Arnoldo

  Good Morning

  Be Buzz Free! The Original Mosquito Trap.

  60% OFF for the next 24 Hours ONLY + FREE Worldwide Shipping
  ✔️LED Bionic Wave Technology
  ✔️Eco-Friendly
  ✔️15 Day Money-Back Guarantee

  Shop Now: mosquitotrap.online

  Enjoy,

  Kıbrıs Tüp Bebek – Lefkoşa Tüp Bebek Merkezi – Kıbrıs Tüp Bebek – Lefkoşa Tüp Bebek Merkezinde IVF Tedavisinde Güven ve Başarı

  17 Eylül 2020 | Reply

Bir cevap yazın