Lefkoşa Tüp Bebek Merkezi – TESE ve TESA Tedavisi Süreci

TESA & TESE işlemleri merkezimizde yapılmaktadır. İşlem sonucu baba adayında sperm bulunduktan sonra dondurulur ve anne adayı tedavi için hazırlanmaya başlanır.
Sperm hücresi bulunması durumunda uygulanacak işlemler aşağıda belirtilmiştir.

Anne adayı tedavi sürecine yumurta geliştirici iğneler kullanarak başlar. Bu süre içinde anne adayının ultrason kontrolleri de yapılır. Bu süreç bulunduğunuz yerden yürütülmektedir.

1

İğnelerin kullanım süresi yaklaşık 12-15 gün devam eder.

2

İlaç kullanım süresi bittikten sonra anne adayı yumurta toplama işlemi için baba adayı ise (TESE – TESA) işlemi için merkezimize gelmektedir. Anne ve baba adayı işlem sonrası isterse aynı gün dönüş yapabilir ya da transfer tarihine kadar (3 gün) Kıbrıs’ta konaklayabilir.

3

Anne adayı yumurta toplama işleminden 3 gün sonra transfer işlemi için merkezimize gelir. Bu süre içerisinde anne adayının hormon ilacı da kullanması gerekmektedir. Baba adayının aynı gün merkezimizde bulunmasına gerek yoktur. Anne adayı transfer sonrası aynı gün dönüş yapabilir.

4

Transfer işleminden 12 gün sonra anne adayı bulunduğu şehirde kanda gebelik testi yaptırarak sonucu öğrenir. Anne, transfer işlemi bittikten sonra bazı hormon ilaçlarını kullanmaya devam eder.

5