Profil Bilgileri

Op. Dr. Mehmet Emin Kaptan

Kurucu ve Başhekim


Benim hakkımda:
1966 yılında Lefkoşa'da doğdum. İlk ve orta öğrenimimin ardından Lefkoşa Türk Maarif Koleji'nden mezun oldum ve üniversite eğitimime vatanımız Türkiye'de başladım.

Hizmet Borcumu Ödemek İçin Vatanım Kıbrıs'a Dönüyorum...
1990 yılında Adana Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden başarıyla mezun oldum. Ardından ihtisasımı Ankara Zekai Tahir Burak Kadın Hastalıkları ve Doğum Araştırma Hastanesi'nde, Kadın Hastalıkları ve Doğum alanında Türkiye'nin en önemli Kadın Hastalıkları ve Doğum hastanesinde tamamladım.

Ardından 90'lı yılların sonundan itibaren vatanımız Türkiye'nin kalbi Ankara'nın önde gelen özel hastanelerinin Kadın Hastalıkları ve Tüp Bebek Kliniklerinin kuruluş aşamasında kurucu hekim olarak görev yaptım.

Ancak memleket hasreti hakim oldu. O dönemde Kıbrıs Türk toplumunun artan sağlık ihtiyaçlarını karşılamak ve zor zamanlarda beni yetiştiren toplumuma hizmet etmek için vatanım Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne döndüm.

Önce bir süre Dr. Akçiçek Hastanesi'nde, Lefkoşa Dr. Burhan Nalbanoğlu Devlet Hastanelerinde uzman hekim olarak çalıştım.

Çocuk özlemiyle yanan ailelere yardım...
2001 yılında Lefkoşa'da kendi kliniğimi kurdum ve o zamandan beri Lefkoşa Sevinç Kadın ve Tüp Bebek Hastanesinde alanında uzman yardımcı doktorlarım, kalifiye sağlık ve idari personelim ile görev yapmaktayım.

Elbette bu güne kadar binden fazla normal döngü ile bebeğinin doğmasına ve anne adayının hamilelik sürecini sağlıkla tamamlamasına yardımcı oldum. Doğurduğum bazı bebeklerin artık kendi çocukları oldu, bazılarını da kendim doğurdum. Ancak mesleğimde beni en çok heyecanlandıran şey 1980'lerden itibaren gelişen Tüp Bebek Tedavileri oldu.

Tüp bebek benim uzmanlık alanımda benim için çok hassas bir nokta. Çünkü tıp hayatım boyunca normal süreçte çocuğu olanlara yardım ederken, çocuk özlemiyle yanan birçok ailenin hassas durumuna da şahit oldum. Onların hayal kırıklıkları beni çok etkiledi. Bu noktada bu ailelere yardım etmek için yola çıkmaya karar verdim ve tüp bebek alanında hem Avrupa'da hem de Kuzey Amerika'da gerekli eğitim, kurs ve seminerleri takip edip tamamlayarak Kuzey Kıbrıs'taki ilk Tüp Bebek Uzmanları arasında yerimi aldım.

Ve Tüp Bebek Süreci Başlıyor...
20 yılı aşkın süredir Tüp Bebek Tedavileri konusunda uzman embriyologlarım ve diğer ekibimle birlikte çalışıyorum. 20 binden fazla tüp bebek siklusu yaptım ve çoğunda başarılı sonuçlar aldım. Bugüne kadar normal bebek doğumları dışında 5000'den fazla çiftin tüp bebek yöntemiyle çocuk sahibi olmasına yardımcı oldum.

2000'li yılların başından beri IVF alanının saygın küresel kuruluşu olan Avrupa İnsan Üreme ve Embriyoloji Derneği'nin (ESHRE) üyesiyim. ESHRE seminerlerini ve konferanslarını aralıksız takip ediyorum. Tüp Bebek Tedavilerine odaklanan Lefkoşa Sevinç Hastanemiz aynı zamanda ESHRE akredite bir sağlık kuruluşudur.

Hastalarımın %62'si Türkiye'den geliyor. Başta İngiltere, Rusya, Güney Afrika, Türkmenistan, Özbekistan, Kırgızistan, Katar, Birleşik Arap Emirlikleri ve bazı Afrika ülkeleri olmak üzere dünyanın her yerinden hasta kabul ediyorum.

Yeni adımlar için İlk Randevunuzu Almayı Unutmayınız. Lefkoşa Sevinç Hastanesi ve Tüp Bebek Merkezi

Tedavilerimiz ve uzman güler yüzlü ekibimiz hakkında bilgi edinin.

Bize Ulaşın
İletişime Geç

Randevunuzu alın

LEFKOŞA SEVİNÇ HASTANESİ

ŞEHİT ASTEGMEN İDRİS DOĞAN SOKAK NO:3 KIZILBAŞ LEFKOŞA/KKTC

+ 90 392-229-2777