Op. Dr. Vedat Ugurel

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı

Dr. Vedat Uğurel 1977 yılında Lefkoşa’da dünyaya gelmiştir. Liseyi Kocaeli Körfez Fen Lisesi’nde tamamladıktan sonra eğitimine 1994-2001 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde devam etmiştir. Uğurel 2002 – 2008 yılları arasında Kadın doğum uzmanlık eğitimini Sağlık Bakanlığı Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde almıştır. Bu sırada iyi klinik uygulamalar kapsamında 2003 ve 2012 yılları arasında, Certificate In Early Pregnancy Ultrasound, Neonatal Resüsitasyon Programı Uygulayıcı Sertifikası, Türk Jinekoloji ve Obstetrik Derneği Pediatrik ve Adolesan Jinekoloji Kursu, Cerrahpaşa Kadın Doğum ve Tüp Bebek Günleri, Ovülasyon indüksiyonu ve İnseminasyon Kursu, I. Düzey Obstetrik Ultrasonografi Teorik Kursu, Üremeye Yardımcı Tedavi Yöntemleri Sertifikalarına sahip olmaya hak kazanmıştır. 

Tüm bu eğitimler esnasında 2010-2012 yılları arasında Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Kadın Hastalıkları ve Doğum bölümünde Başasistanlık yapmıştır. Buradaki görevinden sonra 2012 ve 2018 yılları arasında Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum bölümünde Yardımcı Doçent Doktor olarak Öğretim Üyesi olmuştur. 

 

2018 yılında adaya dönüş yapan Uğurel 2019 yılında Dr. Mehmet Emin Kaptan’ın kurucusu ve yöneticisi olduğu Lefkoşa Tüp Bebek Merkezinde uzman hekim olarak çalışmaya başlamıştır.