Lefkoşa Tüp Bebek Merkezi – Embriyo Dondurma Tedavisi Süreci

Embriyo dondurma işlemi için ayrı bir tedavi protokolü yoktur. Tüp Bebek Tedavinizin bitiminde sizin onayınız alınarak dondurma işlemine geçilir. Eğer daha önce dondurulmuş embriyolarınızı var ise kullanmayı düşündüğünüz tarihten 2 ay önce bizimle iletişime geçmenizi öneriyoruz.
Dondurulan embriyolarınızı tekrar kullanmak istediğinizde sadece anne adayının izleyeceği tedavi süreci aşağıdaki gibidir:

Anne adayı oral kontraseptif ardından da rahim iç duvarını kalınlaştırıcı ilaç kullanmaya başlar. Bu süre içinde anne adayı için ultrason kontrolleri de yapılır. Bu süreç bulunduğunuz yerden yürütülmektedir.

1

İlaç kullanım süresi yaklaşık 16-18 gün devam eder.

2

İlaç kullanım süresi bittikten sonra anne adayı transfer işlemi için merkezimizde gelir. Baba adayının aynı gün merkezimizde bulunmasına gerek yoktur. Anne adayı transfer işleminden sonra dönüş yapabilir.

3

Transfer işleminden 12 gün sonra anne adayı bulunduğu şehirde kanda gebelik testi yaptırarak sonucu öğrenir. Anne, transfer işlemi bittikten sonra bazı hormon ilaçlarını kullanmaya devam eder.

4