Lefkoşa Tüp Bebek Merkezi – Yumurta Dondurma Tedavisi Süreci

Yumurta dondurma tedavisinde sizin için uygulanacak işlemler aşağıda belirtilmiştir.

Dondurma işlemini düşündüğünüz tarihten 2 ay önce bizimle iletişime geçmenizi öneriyoruz.

1

Tedaviniz yumurta geliştirici iğneler ile başlar. Bu süre içinde ultrason kontrolleri de yapılır. Bu süreç bulunduğunuz şehirden yürütülür.

2

İğnelerin kullanım süresi yaklaşık 12-15 gün devam eder.

3

İğnelerin kullanım süresi bittikten sonra yumurta toplama işlemi için merkezimize gelmeniz gerekir. İşlem sonrası aynı gün dönüş yapılabilir.

4

Yumurta toplama işleminden sonra yumurtalarınız dondurma işlemi için hazır hale getirilerek uzman embriyoluğumuz tarafından dondurulur.

5
Dondurulan yumurtaları kullanmak istediğinizde, yumurtalarınızı kullanmayı düşündüğünüz tarihten 2 ay önce bizimle iletişime geçmenizi öneriyoruz.

Anne adayı oral kontraseptif ardından da rahim iç duvarını kalınlaştırıcı ilaç kullanmaya başlar. Bu süre içinde anne adayının ultrason kontrolleri de yapılır. Bu süreç bulunduğunuz yerden yapılır.

1

İlaç kullanım süresi yaklaşık 14-16 gün devam eder.

2

İlaç kullanım süresi bittikten sonra uzman embriyoluğumuz tarafından yumurtalar çözülür. Aynı gün baba adayının sperm örneği vermek için merkezimize gelmesi gerekir. Anne adayının aynı gün merkezimizde bulunmasına gerek yoktur. Baba adayı işlem sonrası aynı gün dönüş yapabilir.

3

Anne adayı yumurtalar çözüldükten 3-5 gün sonra transfer işlemi için merkezimize gelir. Bu süre içerisinde anne adayı hormon ilacı da kullanır. Baba adayının aynı gün merkezimizde bulunmasına gerek yoktur. Anne adayı transfer işlemi bittikten sonra dönüş yapabilir.

4

Transfer işleminden 12 gün sonra anne adayı bulunduğu şehirde kanda gebelik testi yaptırarak sonucu öğrenir. Anne, transfer işlemi bittikten sonra bazı hormon ilaçlarını kullanmaya devam eder. Bu süreç bulunduğunuz yerden yürütülür.

5

Yumurtalarını donduran anne adayları sperm bağışı tedavisinden de yararlanabilir.

6