MİTOKONDRİ TRANSFERİ (SİTOPLAZMA TRANSFERİ)

Mitokondri transferinde Kıbrıs’ta ilk olmanın gururunu yaşıyoruz. Yaklaşık 2,5 yıldır bu konuyla ilgili çalışmalar yapmaktayız.
Tedavi Hakkında

Mitokondri nakli, tüp bebek tedavisi görmeyi düşünen çiftler arasında merak edilen konulardan biri. Mitokondri nakli kimlere yapılır sorusuna cevap olarak, özellikle erken menopoz sorunu yaşayan veya düşük yumurta kalitesi nedeni ile çocuk sahibi olmakta zorlanan kadınlar diyebiliriz. Halk arasında sitoplazma transferi olarak ta bilinmektedir. Hastanın kendi çekirdek kromozomu ile genç mitokondri kromozomunu kullanıyoruz. Genetik olarak doğacak çocuk %80-85 oranında annenin genini taşımaktadır.

Aile Gibi İlgi

Özenli ve tüp bebek hakkında deneyimli ekibimizle yolculuğunuz yetenekli ellerde.

Mükemmel Destek Ekibi

Tedavinizin her aşamasında sizi bilgilendiriyor, yönlendiriyoruz ve süreçle ilgili sorularınızı yanıtlamak için her zaman hazırız.

Nitelikli Doktorlar

Doktorlarımız tüp bebek ve jinekoloji alanında yılların deneyimine sahip en iyi profesyonellerdir.

Hastanemizde bu konu ile ilgili çalışmalar ve işlemler devam etmektedir. Yumurta kalitesini arttırma amaçlı yapılan mitokondri transferi, genç yaşta bir kadından alınan mitokondri veya sitoplazmanın (hücre sıvısı) ileri yaştaki bir kadının hücresine verilmesi şeklinde yapılmaktadır.

Prosedür hakkında detaylı bilgi için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.
Sonuç olarak mitokondrinin hastanın kendi dokusundan ya da dış kaynaklı olarak kök hücrelerin tedavi edici özelliğinden faydalanarak hücre içinden izole edilerek hasarlı doku ve organa transferi önemini tıp dünyasına yeni bir yaklaşım olsa da yapılan çalışmaların umut verici olduğunu kanıtlamıştır.

Yeni adımlar için İlk Randevunuzu Almayı Unutmayınız. Lefkoşa Sevinç Hastanesi ve Tüp Bebek Merkezi

Tedavilerimiz ve uzman güler yüzlü ekibimiz hakkında bilgi edinin.

Bize Ulaşın

Daha fazlasını öğrenmek için videomuzu izleyin...

Uygulama ile birlikte Kuzey Kıbrıs'ta öncü bir merkez olmaktan onur duyuyoruz. 20 yıllık deneyim. Hastalarımızın neden bizi tercih ettiğini keşfetmek için videomuzu izleyin.

Tanışma Ekibimiz

Doğurganlık tedaviniz boyunca sizi desteklemek için burada bulunan güler yüzlü ekibimizin profillerini okuyun.

Op. Dr.Mehmet Emin Kaptan
Kurucu ve Başhekim
Doç. Dr. Ahmet Eser
Tüp Bebek ve Jinekoloji
Halil Keleşzade
embriyolog
Jale Çelik
embriyolog
Ahmet Taç
anestezi teknisyeni
Meryem Yenigür
Hemşire
Oya Akyeva
Hemşire
Asena Keskin
Hemşire
Dilara Güleç
Hemşire
Hazal Kanlı
Hemşire
Gürsel Bayraktar
Bilgi Teknolojileri Yöneticisi
Hazal Çardak
İdari Şef
Asena Şimşek
Koordinatör
Houda Aghil
Yabancı Hasta Koordinatörü
Zeliha Ataman
Hasta Koordinatörü

Hastalarımızdan Mesaj Var!

Dr. MEK ile bir yıl önce tanıştık. Daha önce çok fazla doktor gördüm. Ama yıllar sonra bize hem doktor hem de baba oldu. Önce Allah'a sonra doktorumuza şükrediyorum. Kendisi ve ekibi sayesinde 2 bebeğim oldu. Kuzey Kıbrıs'ın en iyi doktoru olduğuna inanıyorum.

Der*** H***

Umutsuzluğuma umut verdiğiniz için sevgili doktorum Mehmet ve değerli ekibine çok teşekkür ederim. Bana bu sevinci 53 yaşında verdin. Benim gibi birçok anne adayı umudunu kaybetmesin. Bebek özlemi çeken nice ailelerin sizinle tanışmasını ve mutlu olmasını dilerim.

RA*** KIZ***

Tedavi öncesi personelin yaklaşımından sonucun olumlu olacağı belliydi. Tüm personelin duyarlılığı ve bilgisi kendimi iyi hissetmemi sağladı ve motivasyonum arttı. İkiz bebeklerim oldu. Katkı sağlayan herkese teşekkür ederiz.

Yapamamak***

En başından beri, çalışanların desteği ve motivasyonu sayesinde sonucun olumlu olacağına inandık. İlk denememizdi ve sonuç olumlu 🥰 Çevremdeki herkese de merkezi ve doktoru tavsiye ettim. Şimdi 2 aylık hamileyim.

Nes*** K***

Dr. Mehmet ve harika ekibiyle tanışmama vesile olan herkese ve her şeye çok teşekkür ederim. O ve ekibi, dört yıl sonra sahip olduğum oğlumla tanışmama yardımcı oldu. Umarım herkes onlarla aynı deneyimi yaşar .......

AY** C**

Mehmet ve ekibinin yıllar önce özenle toplayıp dondurdukları yumurtalar sayesinde bugün bir bebek bekliyorum. Doktor ve ekibine yürekten teşekkürler :)

HD***

Biz çok memnun kaldık. İkinci çocuğumuzu bekliyoruz, önce Allah'a şükür, sonra Dr. MEK. orada çalışan tüm personele teşekkür ederiz.

SA*** Ç***

Merkezde Dr.MEK ile tüp bebek tedavisinden çok memnun kaldım. Herkese tavsiye ederim. Çok ilgili personeliyle çok iyi bir merkez.

Ülk*** G***

Yakın ilgi ve alaka nedeniyle evde hissettim. Kendilerine ve çalışma arkadaşlarına sonsuz saygı ve sevgilerimi sunarım. Kendilerine bundan sonraki çalışma hayatlarında başarılar dilerim.

Ya**** A***

Biz çok memnunuz. Şu anda ikizlere 8 haftalık hamileyim. İlgi ve etik misafirperverlik çok güzeldi. Doktora güvenimiz tamdır.

SUL*** S***

Tüp bebek yaptırdım ve memnun kaldım. En önemlisi de sadık ve dürüst bir kişiliğe sahip olan doktorumuz tek kelimeyle mükemmel.

Nefret****

Her şey için teşekkürler, ilgi, süreç ve sonuç çok güzel. Herkesin gitmesi gereken bir klinik.

SİN*** Ç***