KIBRIS'TA TÜP BEBEK TEDAVİSİ

Kıbrıs'ta Tüp Bebek Tedavisi Hakkında

Bu bölümde, Lefkoşa Tüp Bebek Merkezi’nin sunduğu tedavilerde başarı oranının yüksek olma sepeklerini bulabilirsiniz. Başarı istatistiklerimiz genel olarak yaş gruplarına göre kategorize edilmiştir. Fakat, bilinmesi gerekir ki, tüp bebek tedavilerinde başarıyı etkileyen birçok unsur mevcuttur. Bu unsurlar, kadın ver erkeğin infertilite analizleri ile birebir bağlantılıdır. Bu yüzden, tüp bebek tedavilerinde başarı şansı her bir hastanın bireysel analizi sonucunda yorumlanabilir. Tüp bebek tedavilerinde başarı şansını etkileyecek olan ana başlıklar şu şekilde sıralandırılabilirler:

 • Kadının yaşı
 • Kadının hormon değerleri
 • Kadının rahim ve yumurtalıklarının genel durumu
 • Önceki tedavi ve infertilite geçmişi
 • Kadın ve Erkeğin genetik değerlendirmesi
 • Erkeğin sperm parametreleri

 • Tedaviye başlamadan önce hastalarımızın en fazla merak ettikleri konulardan biri de tüp bebek tedavisinde başarı ve gebelik elde etme oranıdır. Bu nedenle her yıl yaptığımız tüm tedavileri kapsayan yaş grupları ile ilişkilendirilmiş gebelik oranlarını hesaplayıp web sitemizde açıklamaktayız.

  Aşağıda gördüğünüz yıllar bazındaki başarı istatistikleri embriyo transferi ile sonuçlanan tüp bebek tedavilerine ait sonuçları göstermektedir. Lefkoşa Tüp Bebek Merkezi’nin başarı istatistikleri Kıbrıs’taki ve dünya genelindeki mevcut diğer merkezler ile karşılaştırıldığı zaman merkezimizin başarı şansının oldukça yüksek olduğunu göreceksiniz. Merkezimizin sunduğu tedavilerdeki üstün başarı performansının başlıca sebepleri aşağıdaki şekilde açıklanabilir:

 • 15 yılı aşkın bir süredir tüp bebek hizmeti sunan merkezimizin ve ekibimizin tecrübe ve bilgi birikimi,
 • Merkezimizin sadece bir tüp bebek merkezi değil, aynı zamanda bir araştırma merkezi oluşu,
 • Özellikle donasyon programlarımızda sadece gebeliği ıspatulanmış 19-25 yaş arası donörlerin kullanımı,
 • Hastalarımıza tedavi sunmadan önce kapsamlı bir analiz yaparak en doğru tedaviyi belirliyor olmamız,
 • Tüm tedavilerimizde başarı şansınızı artıran Mikroenjeksiyon teknolojisini kullanıyor olmamız,
 • İleri yaşta hastalarımıza tandem siklus veya sitoplazmik transfer gibi başarı unsuru yüksek tedaviler sunuyor olmamız,
 • Embriyo transferinden önce sizin bu prosedüre en etkin şekilde hazırlanıyor olmanız.

 • Tek embriyo transferlerinde başarı şansı daha düşük olduğundan iki ve daha fazla embriyonun transferi başarıyı artıran bir unsur olarak tercih sebebidir.  KUZEY KIBRIS HAKKINDA
 • Coğrafi Konum: Middle East, Eastern part of the Mediterranean Sea
 • Yüz Ölçümü: 3,355 km² (Tüm Alan 9,250 km²)
 • Popülasyon: 294,906(2013)
 • Başkent: Lefkosa
 • Önemli Şehirler: Lefkoşa, Girne, Mağusa, Güzelyurt, İskele, Lefke
 • Para birimi : Türk Lirası
 • Resmi dil: Türkçe. İngilizce yaygın olarak kullanılmaktadır.
 • Din : %99 Müslüman
 • İklim : Tipik Akdeniz İklimi
 • Kış aylarında ılık geçen gündüzleri genelde serin akşamlar takip eder. Yaz aylarında ise havalar
 • Türkiye’nin güney sahilleri gibi sıcak olur. İlkbahar ve sonbahar mevsimleri Kıbrıs’ı ziyaret etmek için en güzel zamanlardır. Kıbrıs’ta ilkbaharın Türkiye’den biraz daha erken ( Şubat sonlarında ) başladığını hatırlatmak isteriz.

  K.K.T.C’ye girmek için formaliteler

  Pasaport:
  T.C. ve yabancı uyruklular KKTC‘ye süresi dolmamış geçerli pasaport ile giriş yapabilirler.

  Kimlik kartı:
  T.C. uyruklular nüfus cüzdanları ile KKTC’ye ziyaretçi amacı ile giriş yapabilirler. ( KKTC’ye Nüfus cüzdanı haricinde kimlik belirleyici herhangi bir kimlik kartı ile giriş yapamazlar.). Yaş fark etmeksizin yetişkinler ve çocuklarda dahil olmak üzere kimliklerin yeni ve resimli olması şarttır.
  Türkiye’ye vize gerektirmeyen tüm ülke vatandaşları Türkiye aktarmalı olarak vizesiz Kıbrıs’a gelebilirler.

  Saat:
  Kuzey Kıbrıs’ta uygulanan saat “Doğu Avrupa Saat Dilimi” içerisinde yer almaktadır. Bu nedenle Kuzey Kıbrıs’ta saatler Greenwich’den ( Londra ) 2 saat daha ileridedir. ( Türkiye ile aynı saat kullanılıyor. )
  Kıbrıs’a Ulaşım: Türkiye’den ulaşım havayolları ve denizyolları ile yapılmaktadır. Havayolu ile Türk Hava Yolları, Anadolu jet, Pegasus ve Atlasjet ile Kıbrıs’a ulaşım sağlamaktadır. Taşucu’ndan tüm sene boyunca, Alanya’dan ise yaz aylarında Girne’ye seferler mevcuttur

  Kıbrıs’ta Ulaşım :
  Genellikle taksi ile sağlanır. Taksilerde taksimetre uygulaması vardır. Şehirlerarası ulaşım dolmuş şeklinde otobüs ve minibüslerle yapılmaktadır. Adada çok çeşitli marka araçlarla araba kiralama oldukça yaygındır. Tedaviniz için Kıbrıs’a geldiğinizde ulaşım tarafımızdan karşılanmaktadır.

  Trafik:
  KKTC’de trafik soldan akmaktadır.

  Para Birimi:
  Resmi para birimi Yeni Türk Lirası’dır. Euro, İngiliz Pauntu, Amerikan Doları başta olmak üzere diğer para birimleri de kullanılmaktadır.

  Bankalar:
  Resmi tatiller ve hafta sonu dışında 08.00 – 12.00 ve 14.00 – 16.00 arası açıktır. Lokal Kıbrıs bankalarının yanı sıra İş Bankası, Garanti Bankası, Ziraat Bankası, Halk Bankası, ING Bank, TEB Bank, HSBC gibi bankalar mevcuttur. Adada kredi kart kullanımı yaygındır.

  Alışveriş :
  Mağaza ve dükkanlarda çalışma saatleri mevsimler göre farklılık göstermektedir. Genellikle yaz aylarında; 08.00 – 13.00 ve 16.00 – 19.00 arası, kış mevsiminde ise 09.00 – 13.00 ve 14.00 – 18.00 arası açıktır.

  Başlıca Görülecek tarihi ve turistik merkezler:
  Lefkoşa – Venedik Sütunu, Girne Kapısı, Selimiye Cami, Yeşil Hat.
  Girne – Eski Liman , Girne Kalesi, Bellapais Manastırı, St. Hilarion Kalesi.
  Mağusa – St. Barnabas Manastırı, Kertikli Hamamı, Namık Kemal Müzesi,
  Salamis Harabeleri, othello Kalesi, Lala Mustafa Paşa Camii, Karpaz.

  Başlıca Et ve Balık Restorantlar:
  Passport, Ambiance, Missina, 5 Mile, Archway, Niazi’s, Altınkaya, Harbour Delight, Set Fish, Lagoon Balık, Annibal, Californian, Eziç

  Aile Gibi Bakım

  Özenli ve inanılmaz derecede bilgili ekibimizle tüp bebek yolculuğunuz yetenekli ellerde

  Mükemmel Destek Ekibi

  Tedavinizin her aşamasında sizi bilgilendiriyor ve yönlendiriyoruz ve süreçle ilgili sorularınızı yanıtlamak için her zaman hazırız.

  Ücretsiz Danışmanlık

  Uzmanlarımız her zaman hastamızın ihtiyaçlarına cevap vermeye hazır

  Nitelikli Doktorlar

  Doktorlarımız kısırlık, jinekoloji ve genel tıp alanında yılların deneyimine sahip en iyi profesyonellerdir.

  Deneyimli Hemşireler

  Hemşirelerimiz, hastalarımızın her ihtiyacını profesyonel bir şekilde karşılayacak yeterliliktedir.

  İleri Teknoloji

  Merkezimizde bulunan destekleyici ve yenilikçi teknoloji laboratuvarı ile Kuzey Kıbrıs'ın en güvenilir ve öncü doğurganlık merkezlerinden biri olarak biliniyoruz.

  Hastalarımızdan Mesaj Var!

  Dr. MEK ile bir yıl önce tanıştık. Daha önce çok fazla doktor gördüm. Ama yıllar sonra bize hem doktor hem de baba oldu. Önce Allah'a sonra doktorumuza şükrediyorum. Kendisi ve ekibi sayesinde 2 bebeğim oldu. Kuzey Kıbrıs'ın en iyi doktoru olduğuna inanıyorum.

  Der*** H***

  Umutsuzluğuma umut verdiğiniz için sevgili doktorum Mehmet ve değerli ekibine çok teşekkür ederim. Bana bu sevinci 53 yaşında verdin. Benim gibi birçok anne adayı umudunu kaybetmesin. Bebek özlemi çeken nice ailelerin sizinle tanışmasını ve mutlu olmasını dilerim.

  RA*** KIZ***

  Tedavi öncesi personelin yaklaşımından sonucun olumlu olacağı belliydi. Tüm personelin duyarlılığı ve bilgisi kendimi iyi hissetmemi sağladı ve motivasyonum arttı. İkiz bebeklerim oldu. Katkı sağlayan herkese teşekkür ederiz.

  Yapamamak***

  En başından beri, çalışanların desteği ve motivasyonu sayesinde sonucun olumlu olacağına inandık. İlk denememizdi ve sonuç olumlu 🥰 Çevremdeki herkese de merkezi ve doktoru tavsiye ettim. Şimdi 2 aylık hamileyim.

  Nes*** K***

  Dr. Mehmet ve harika ekibiyle tanışmama vesile olan herkese ve her şeye çok teşekkür ederim. O ve ekibi, dört yıl sonra sahip olduğum oğlumla tanışmama yardımcı oldu. Umarım herkes onlarla aynı deneyimi yaşar .......

  AY** C**

  Mehmet ve ekibinin yıllar önce özenle toplayıp dondurdukları yumurtalar sayesinde bugün bir bebek bekliyorum. Doktor ve ekibine yürekten teşekkürler :)

  HD***

  Biz çok memnun kaldık. İkinci çocuğumuzu bekliyoruz, önce Allah'a şükür, sonra Dr. MEK. orada çalışan tüm personele teşekkür ederiz.

  SA*** Ç***

  Merkezde Dr.MEK ile tüp bebek tedavisinden çok memnun kaldım. Herkese tavsiye ederim. Çok ilgili personeliyle çok iyi bir merkez.

  Ülk*** G***

  Yakın ilgi ve alaka nedeniyle evde hissettim. Kendilerine ve çalışma arkadaşlarına sonsuz saygı ve sevgilerimi sunarım. Kendilerine bundan sonraki çalışma hayatlarında başarılar dilerim.

  Ya**** A***

  Biz çok memnunuz. Şu anda ikizlere 8 haftalık hamileyim. İlgi ve etik misafirperverlik çok güzeldi. Doktora güvenimiz tamdır.

  SUL*** S***

  Tüp bebek yaptırdım ve memnun kaldım. En önemlisi de sadık ve dürüst bir kişiliğe sahip olan doktorumuz tek kelimeyle mükemmel.

  Nefret****

  Her şey için teşekkürler, ilgi, süreç ve sonuç çok güzel. Herkesin gitmesi gereken bir klinik.

  SİN*** Ç***

  Yeni Adımlar İçin İlk Randevunuzu Almayı Unutmayınız. Lefkoşa Sevinç Hastanesi ve Tüp Bebek Merkezi

  Tedavilerimiz ve uzman, güler yüzlü ekibimiz hakkında bilgi edinin.

  Bize Ulaşın